ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Οι εγγραφές των μαθητών Α΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου για το σχολ. έτος 2019-2020 θα πραγματοποιηθούν από 6 μέχρι 20 Μαΐου 2019 και ώρες 08:30-13:00. Υποχρέωση εγγραφής έχουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 01/01/2013 έως και 31/12/2013, τα δε απαραίτητα δικαιολογητικά είναι:

α. Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής (Δίνεται από το Σχολείο)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού (Β.Υ.Π.)

γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (Δίνεται από το Σχολείο)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΔΕΥΑΚ, κινητής τηλεφωνίας, συμβόλαιο, φορολογική δήλωση)

ε. Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου (Θα εκδοθεί από τη Δνση του Νηπιαγωγείου και θα διαβιβαστεί αυτεπάγγελτα στις 14 Ιουνίου)

στ. Αίτηση για φοίτηση στο Ολοήμερο Τμήμα (Δίνεται προαιρετικά από το Σχολείο)

Περιφέρεια Σχολείου

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη Δ/νση του Σχολείου.

Πασβάντης Χρήστος