Καλλιτεχνική διάκριση

Καλλιτεχνική διάκριση των μαθητών/τριών της  ΣΤ  τάξης

Οι μαθητές/τριες της Στ τάξης συμμετείχαν στο διαγωνισμό αφίσας για τις εορταστικές εκδηλώσεις με τίτλο «Καβάλα στο παραμύθι» του Δήμου Καβάλας για  το 2013-14 και ζωγράφισαν με εργαλείο τη φαντασία τους τις δικές τους αφίσες. Ένα μέρος των έργων διακρίθηκε και κόσμησε  το εικονογραφικό υλικό των εκδηλώσεων με τη δημιουργία των μαθητριών : Τικοπούλου Μελίνα, Τσιπιζίδου Χαρά, Πέτρου Λυδία , Κοτζάβουγικ  Έλενα ,καθώς  και η ζωγραφιά του Ουζούνη Κωνσταντίνου που στόλισε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων. Όλες οι ζωγραφιές των παιδιών εκτέθηκαν στην Δημοτική Καπναποθήκη . Επίσης, οι κάρτες και οι κάλτσες που φιλοτέχνησαν  τα παιδιά όλου του σχολείου διακόσμησαν και ζωήρεψαν χρωματικά τα δέντρα στο Εμπορικό Κέντρο στο κέντρο της Καβάλας.

Θερμά Συγχαρητήρια !!!